Wordpress resim eklerken http hatası

WordPress resim eklerken http hatasını düzeltmenin 8 farklı yolu

Eğer wordpress sitenize resim yüklerken http hatası alıyorsanız bunu düzeltmenin bir çok mevcut.

 1. Çok büyük boyutlu resim dosyalarını yüklediğinizde bu tarz bir hatayı alabilirsiniz. Büyük formatlı görselleri yüklemeden önce photoshop veya paint tarzı programlar ile boyutunu küçültebilirsiniz. Böylelikle yükleme süresini düşürebilirsiniz. (File exceeds the upload_max_filesize hatası)
 2. Boyutları küçük olmasına rağmen yükleme sorunu devam ediyorsa filezilla programını kullanarak wp-config.php dosyasına şu kodu eklemeniz yeterli olacaktır.
  define('WP_MEMORY_LIMIT', '999M');
 3. Eğer eklemiş olduğunuz kod işinize yaramamışsa farklı bir işlem yapmamız gerekiyor. Bunun için hosting firmanızdan destek alabilirsiniz veya yetkiniz varsa sizde yapabilirsiniz. php.ini dosyasına
 4. Hosting aldığınız yerde ModSecurity kurulu olduğu zaman bazen çok sık olmasa da hataya neden olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşmış olma ihtimaline karşı .htaccess dosyanıza aşağıdaki kodu ekleyebilirsiniz. .htaccess dosyasını notepad++ programı veya sublime text 2 programı ile açıp aşağıdaki kodu en alt satıra ekleyin.(Kaydederken utf-8 olarak kaydetmelisiniz aksi taktirde beyaz sayfa çıkabilir.)
  <IfModule mod_security.c> 
  SecFilterEngine Off 
  SecFilterScanPOST Off 
  </IfModule>