WordPress, Lütfen Site Yöneticisine Haber Verin Hatası Çözümü

WordPress alt yapısını kullanan sitenizi açtınız ve birden yetkileriniz alındı. Çoğu şeyi yapabiliyorsunuz ama yeni bir eklenti kuramıyor veya sitenizin wordpress altyapısını güncelleyemiyorsanız.

Sorry, but you do not have the correct permissions to update the plugins

Bunun bir çok sebebi olabilir ve büyük ihtimal siteniz saldırıya uğramış veya sizden daha fazla yetkisi olan biri yetkinizi elinizden almış olabilir. Kısaca aşağıdaki adımları kullanarak yetkilerinizi geri almanıza yardımcı olmaya çalışacağım.

1-  FTP ( Filezilla ve cPanel üzerinden) kullanarak sitemizin dosya yöneticini kullanarak Root dizine ordanda “public_html veya www” klasörüne girip “wp-config.php” dosyasını buluyor ve düzenle yapıyoruz. Ve aşağıdaki Kodu dosyamızın içerisine yapıştırıyoruz. Eğer aşağıdaki kodu var ama false yerine true yazıyorsa false olarak değiştiriyorsunuz veya tamamiyle silerek deneme yapabilirsiniz. Eğer farklı yerde de bir değişiklik yapılmadı ise sorunu çözmüş olursunuz.
define('DISALLOW_FILE_MODS',false);

2- Eğer wp-config.php dosyasında vermiş olduğumuz kod yok ama sorunu çözdüyseniz bile yetkilerinizin neden alındığını mutlaka araştırın. Mutlaka dosyalarınızın arasına gizlice yerleştirilmiş bir trojan veya hack dosyası olma ihtimali çok fazla diyebilirim.

Bunu konuda destek almak isterseniz Veritabanı ve tüm dosyalarınızı tarama yaparak temizlemesini yapabiliriz. Bu konuda bir çok kurumsal firma ve kişilere destek vermiş bulunmaktayız. Bize iletişim sayfamızdan veya +90 535 2359246 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.