Google My Business

Google My Business

google-businessSitenizi Google Rehber‘e kayıt etmediniz mi? Sitenizi aramalarda ön plana çıkartmak ve adres bilgilerinizi google rehber’de yayınladığınızda ziyaretçileriniz sizi daha kolay bulabilirler. Google Business ile kayıt olmanın en önemli özelliği vermiş olduğunuz adresin % 100 kesin adres olması müşterilerinize güven verir ve Google üzerinde firmanızın prestiği artar.

Google Rehber

Kayıt hizmetinden faydalanmak için yapmanız gereken çok basit aşağıdaki formu doldurup bize göndermeniz yaklaşık 15 gün içerisinde Google firmasından gelecek olan zarftaki pin kodunu bize bildirmeniz yeterli olacaktır. Bu yaptığınız işlem ile aramalarda Firma adı, adresi, resimleri ve harita bilgileri yer alacaktır.  Böylelikle ziyaretçileriniz akıllı telefonlarını kullanarak firmanıza yol tarifi alabileceklerdir.

Google Business kullanmanın en önemli amacı bölgesel aramalarda sitenizin iletişim bilgileri ve web site adresinizin sol tarafta çıkmasını sağlamaktır. Bir önemli durum ise ziyaretçiler Google Harita üzerinden firma adınızı yazarak adres bilgilerini girmeden sizi otomatik bulabilecekler. Firmanız hakkında yorumlar yapacaklardır. Seo (Arama motoru optimizasyonu ) açısından çok önemli olan bu aşamayı mutlaka yaptırmanızda fayda vardır.

google-my-business

Google Business Kayıt Formu~ Lütfen tüm bilgileri eksiksiz doldurmaya dikkat ediniz ~

Adı soyadı :
E-posta :
Web Site :


İşletme adı :
Adres :
İşletmenin asıl telefonu :
Hizmet verdiğiniz sektör kategorisi :
2. Kategori (Boş bırakabilirsiniz) :
3. Kategori (Boş bırakabilirsiniz) :
Ürün ve hizmetleri müşterilerime kendi yerlerinde sunuyorum :EvetHayır
Konum Giriniz :
Mesajınız varsa burdan iletebilirsiniz.:

Kategori Seçimi Nasıl Olmalı ?

Google Business kişesel / kurumsal siteleri kategorilere ayırarak ziyaretçilerin arama yaptığında o kategoride olan siteleri öne çıkararak ziyaretçilere bir çok olanak verir. Bu yüzden yazmış olduğunuz kategori sizin hizmet verdiğiniz alan olmalıdır. Örneğin Avukat hizmeti veriyorsanız ” Avukat veya Aile Hukuku Avukatı ” şeklinde tam net olarak yazabilirsiniz. Sizden istediğimiz 1. kategori ilk ve en önemli olan kategori yazılmalı ve diğerlerine eğer farklı işler yapıyorsanız onları da eklemelisiniz.

Örneğin “Diş Hekimi” ana kategoriniz ama aynı zamanda Diş Kliniği hizmeti de ekleyebilirsiniz.

Not birden fazla kategori ekleyebilirsiniz.

Konum nedir? Nasıl bulurum?

Öncelikle Konum firmanızın adresini eklerken tam olarak bulunduğu noktayı belirlememize yarayan enlem ve boylamdır. (latitude & longitude)

Nasıl bulabilirsiniz?

Google.com.tr sitesine girip, Google Maps veya Google Harita diye arayın ve Google Haritalara girip şirketinizin yerini bulun.

Bulduktan sonra tam olarak bulunduğu yere farenizi getirip sağ tuşa basın ve Burası Neresi? buttonuna tıklayın.

burasi-neresi

Tıkladığınızda önünüze farklı bir alan daha çıkacak ve size kordinatları ( enlem ve boylam) verecektir. Yapmanız gereken ordaki rakamları kopyalayıp KONUM bölümüne yapıştırmanız yeterli olacaktır.

konum

[product_page id=”6557″][add_to_cart_url id=”6557″]
Sizi arayalım

Bizimle her konuda iletişime geçebildiğiniz gibi isterseniz bizde sizi arayabiliriz

İşlerini çok profesyonel yapıyorlar.

Oğuzhan Ulvi Başkurt
Kurucu ve Baş Eğitmeni, Aikimode Aiki Akademi