Windows 10 yükseltildiğinde dosyalarım silinir mi?


Yakın zamanda bir çoğumuzun bilgisayarına Windows 10 yükseltilmesi ile ilgili bildirim geldi. Özellikle Microsoft Windows 10’un ücretsiz olması ve Windows 8’in daha gelişmiş versiyonu olması cazip hale getiriyor. Fakat benim gibi Windows 7 ‘den vazgeçmeyen arkadaşlar için ve artık Windows 10 geçiş yapmayı düşünenlerin aklına gelen ilk soru kullandığım işletim sistemimdeki dosyalar silinir mi? oluyor. Bugün sistemimi Windows 10 geçireceğim ve size tam olarak ne olacağı ile ilgili bilgi vereceğim.
Hızlı İşlem Merkezi
Tablet modu ile windows 8 menüsüne dönüş yapabilirsiniz.

Windows 10 Başlat MenusuÖncelikle bilindik durum dosyalarının silinmemesidir. Ama Windows 7 ve Windows 10 farklı bir altyapı da görünüyor gibi durması Windows yükseltmesi yapmayı düşünen kişilerin kafalarını karıştırıyor. Bu yüzden size tavsiyem kesinlikle yedek almanız gerekmektedir.
Ekte videoda windows 7 olan işletim sistemimi başarıyla Windows 10’a yükseltiğimi görebilirsiniz. Herhangi bir dosyam veya kullandığım programlarda sıkıntı yaşamadım. Sadece ilk kurulduğunda ekran çözünürlüğüm düşüktü, kontrol ettiğimde driverin kurulu olmadığını gördüm yalnız daha sonradan internetten otomatik olarak güncellemesini yaptı ve yükseltme işlemi başarı ile tamamlandı. Kafanıza takılan herhangi bir soru varsa çekinmeden sorabilirsiniz.

Eğer size hala yükleme ekranı gelmediyse ve beklemek istemiyorsanız yazımızı okumaya devam edin

Diyelim rezerve et seçeneğini kullanmadınız veya beklemek istemiyorsunuz. [AdSense-A]Hemen Windows 10 Türkçe (64bit veya 32 bit) iso dosyasını indirebilir usb den veya dvd ye yazdırırarak hemen yükleme işlemine başlayabilirsiniz. Öncelikle burada ki dosyayı indiriyoruz.windows-10-iso-hazirlama

Windows 10 Türkçe 64 bit Iso dosyasını indirmek isterseniz bu şekilde indirebilirsiniz.  windows-10-iso-yukleme

Vereceğim yöntem ile farklı diller veya 32bit – 64bit seçimi yapmanız mümkün aynı zamanda Windows 10 Pro veya Windows 10 Home seçimi de yapabiliyorsunuz. İndirmiş olduğunuz dosyası direk usb ye kopyalabilir veya iso dosyası olarak indirebilirsiniz.

windows-10-iso-usb-veya-dvd-secimi

 

İndirmeniz gereken dosya MediaCreationToolx64 (18,7 MB (19.646.888 bayt) dosyanın telif hakları Microsoft®  Windows® Co . firmasına aittir.