Blogger Sitemi Google Site Araçlarına Nasıl Eklerim?

Ücretsiz olarak bir blog açtınız peki Google Web Yöneticisi Araçlarına nasıl kaydolacaksınız.

Blogger Sitemi Google Site Araçlarına Nasıl Eklerim?
Blogger Sitemi Google Site Araçlarına Nasıl Eklerim?

Ücretsiz olarak sağlanan blogger tarz ı bir siteyi ftp kullanmadan Site araçlarına kaydetmenizin bir kaç farklı yolu mevcut biraz  karışık görünse de Blogspot  sitesinizi kaydetmek için aşağıdaki yolu takip etmeniz yeterli.

  1. Adım : Önce Google Web Yönetici Araçlarında oturum açmanız gerekmekte ve bunun için gmail hesabınız veya google oturumu açabilen bir e-posta adresiniz mevcut olmalı.
  2. Adım: Oturum açıldıktan sonra ilk yapmanız gereken ” SİTE EKLE” tuşuna basmalı ve site adresinizi yazarak başında www. olacak şekilde sitenizi eklemek yeterli olacaktır.
  3. Adım: Eğer blogspot kullanıyorsanız ve aynı e-posta adresini blogspot girişi içinde kullanıyorsanız otomatik olarak kaydedilecektir. Ama farklı bir e-posta girişine sahipseniz yapmanız gereken temanızın ayarlarına girip özelleştir diyerek meta etiketini alternatif seçenekler bölümünden seçerek  sitenize ekleyebilirsiniz. Yakın zamanda konu ile ilgili görseller de eklerim. Takıldığınız yerleri lütfen yorum bölümünden sıkılmadan sorunuz.