Bing web master tools site ekleme

Bing site araçlarına site kayıt ettirme

Google arama motoru dışında farklı arama motorlarına da sitenizi eklemek gerektiği az çok biliyorsunuz. Sonuçta arama motorları içinde en iyisi google olmasına rağmen Bing (Microsoft eski adı ile Live Search) ve Yandex arama motorlarına sitenizi kaydettirmeniz gerekmektedir. Sitenize gelebilecek tüm alternatif arama motorlarına sitenizi eklemeniz siteniz için çok önemlidir. Bu işi yapan ücretsiz bir arama motoru ekleme scriptimiz mevcut buraya tıklayarak sitenizi otomatik olarak arama motorlarına ekleyebilirsiniz.  [Bazı arama motorlarını kayıt esnasında onaylama gerektirdiği için kullandığınız bir e-posta adresi girmenizi tavsiye ediyorum. (Reklamlarda gönderebileceklerini göze alarak gereksiz bir mail adresi oluşturup onun üzerinden kayıt olabilirsiniz)]

Bing Webmaster Tool Site ekleme Girişi

1- Bing web master tool araçlarına kayıt için öncelikle bing web master tool araçlarına girmeniz gerekmektedir.

bing webmaster tools
Bing Web Uzmanı Araçları

2- Oturum açtıktan sonra gelen karşılama ekranında site adresinizi yazıyor ve ardından EKLE butonuna tıklıyoruz.

bing-webmaster-tool-site-ekle

3- Sonradaki gelecek ekranda ise Bing site araçlarına sitenin site ait olduğunu doğrulama bölümü geliyor. Burada bir kaç farklı seçenek mevcut. Eğer ekleyeceğiniz sitenin Ftp bölümüne erişebiliyorsanız işiniz çok kolay resimde görülen ve sarı kalemle vurgu yapılan BingSiteAuth.xml dosyasını bilgisayarınıza indirip daha sonrada FTP  programı ( Filezilla tavsiyemdir.) ile sitenize upload (yükleme) yeterli olacaktır.

Bing web master tools site doğrulama

bing-webmaster-tool-siteni-dogrula

Eğer blogspot tarzı bir web sitesine sahipseniz veya FTP erişiminiz yok ise (Genelde ücretsiz bloglarda erişim izni verilmez) ikinci seçeneği kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz sitenin temasını düzenleme yaparak <head> </head> kodları arasına resimde gri kutu ile seçilen <meta name=”msvalidate.01″ content=”EA… ” /> kodunu yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra doğrula tuşuna tıkladığınızda onaylandığı göreceksiniz.