Benzer anahtar kelimeleri bir reklam grubunda toplamak

 Yeni reklam grubu oluştururken dikkat edilmesi gereken ufak ipuçları

Sitemizde bundan sonra günlük olarak (elimden geldiği kadar) Google adwords reklamı çıkarken dikkat edilmesi gerek ufak ama işinize çok yarayacak bir iki ipuçları yayınlayacağım. Özellikle Google Adwords sertifikası almak için eğitim gören ve reklam veren kişilerin işine yarayacak tiyolardan oluşacak.

Eğer reklam verecek ve bir çok anahtar kelimeye sahipseniz öncelikli olarak benzer anahtar kelimeleri aynı reklam grubunda toplayarak başlayabilirsiniz.

Örneğin eğer oyuncak satan bir e-ticaret sistemine sahipseniz ve diyelim “oyuncak bebek, oyuncak bebekler, oyuncak bebek fiyatları, oyuncak araba, oyuncak araba fiyatları vb” kelimelerine reklam vereceksiniz.

Burda dikkat edilmesi gereken nokta reklam gruplarını elinizden geldiği kadar anahtar kelimelere göre çoğaltın yani aynı anahtar kelimeleri bir araya toplayarak anahtar kelimelere göre reklam metinleri hazırlayın.

Anahtar kelimeler

oyuncak bebek, oyuncak bebekler, oyuncak bebek fiyatları

Reklam Metni

Başlık : Oyuncak Bebek Çeşitleri
Metin : Birbirinden şirin ve eğlenceli bebek oyuncaklar Oyuncakçınız.com’da! Oyuncak el yapımı bebek modellerini ve fiyatlar için tıklayın

Url : https://www.oyuncakçınız.com/bebek-oyuncaklar

olsun sadece bu 3 anahtar kelime için bir reklam metni ve hatta yapabiliyorsanız oyuncak bebeklerin olduğu kategoriye link vererek müşterilerinizi direk görebilecekleri yerlere yönlendirin. Anasayfaya yönlendirmekten kaçının. Bunu yaptığınızda kalite puanınız artacak ve üst sıralarda çıkmanıza katkısı olacaktır. Az maliyet çok tık olarak size dönecektir.

Yeni bir hesap yöneticisine bir Arama Ağı kampanyasını nasıl oluşturacağını anlatırken ilk yapması gereken benzer anahtar kelimeleri bir reklam grubunda toplaması gerektiğini söylersiniz, çünkü bu sayede her anahtar kelime için farklı bir reklam oluşturabilir.

 

©Google AdwordsLeave a Reply

four + nine =