Wordpress Rich Snippets Eklentisi

WordPress Rich Snippets Eklentisi kullanarak sitenizin arama motorlarında daha gösterişli ve diğerlerinden farklı gösterir, seo içinde etkili olan Rich Snippet Eklentisi ile sitenize görsel güzellik katın. Wordpress tabanlı sitelerde kullanılan ve kesinlikle çok işinize yarayacak olan WordPress Seo Booster – knowledge Graph Social signals SEO eklentisinin wordpress.org sayfasındaki linkine buradan ulaşabilirsiniz.

WordPress Seo Booster – knowledge Graph Social signals SEO kurulumu

Eklentiyi kurmak için yapmanız gereken Wp- Admin paneline giriş yapın. Ardından Eklentiler ( Plugins) -> Yeni Ekle (Add New) bölümüne giriş yapın. Arama bölümüne Wordpress Seo Booster diye aratırsanız WP Social SEO Booster – Knowledge Graph Social Signals SEO eklentisini göreceksiniz, Şimdi kur tuşuna basarak kurulumu gerçekleştirin daha sonra etkinleştir diyerek kurulumu tamamlayın.

 

Rich Snippet nedir?

Zengin Snippet [Rich Snippet]’ler, arama sonucunun altında çıkan birkaç satır metin olup kullanıcılara sayfada neler olduğuyla ve sorgularıyla neden alakalı olduğuna ilişkin fikir vermek için tasarlanmıştır. Alttaki resmi örnek olarak verebiliriz.

Rich snippet nedir?
Rich snippet nedir?

Daha detaylı bilgi için buradaki makalemizi inceleyebilirsiniz.